A A A

4 - latki MOTYLKI

 

 

Grupa „Motylki” to dzieci 4-letnie.

W grupie pracują dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego: pani Edyta i pani Asia oraz pedagog wspomagający- pani Kasia. W opiece nad dziećmi pomaga również pani Danusia.

Nasza grupa w roku szkolnym 2020/21 pracuje w godzinach 7.00-17.00 a pedagog wspomagający pracuje od 9.00 do 13.00. Konsultacje z nauczycielami grupy odbywać się będą w II czwartek miesiąca (wychowanie przedszkolne 16.30-17.00, pedagog wspomagający 8.00-8.30) po uprzednim uzgodnieniu.

Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

W pracy stosujemy metody aktywizujące: pedagogika zabawy-Klanza, Metoda Dobrego Startu, aktywne słuchanie muzyki poważnej wg Batii Strauss, edukację przez ruch Doroty Dziamskiej, zabawy z wiatrakiem matematycznym, opowieści ruchowe, ekspresje twórcze- plastyczne, taneczne.

 

W roku szkolnym 2020/21 pracujemy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego z 2017 roku i program „Planeta dzieci” wydawnictwa WSiP. Realizujemy też „Dziecięcą Matematykę” program dla przedszkoli wg. E. Gruszczyk Kolczyńskiej oraz programy własne „Gimnastyka czterolatka-jego oka, ręki, buzi i języka”- program wspomagający rozwój mowy oraz funkcje percepcyjno- motoryczne oraz „Słucham, gram, bawię się przy muzyce” – program edukacji muzycznej rozwijający aktywność twórczą z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki poważnej wg. Betti Strauss